Kérdések és válaszok angliai munkavállalással kapcsolatban

Ide olyanok élményeit, tanácsait várjuk és tesszük közzé, akik már huzamosabb ideig éltek külföldön, és élettapasztalataikat szívesen megosztanák másokkal. Például ilyenekre gondolunk: társasági élet, kultúra, oktatás, egészségügy, szociális támogatások, vallás, étkezés, szórakozás, stb. Ha a letelepedés is érdekel, ezt a fórumot mindenképp érdemes olvasgatnod!

Kérdések és válaszok angliai munkavállalással kapcsolatban

HozzászólásSzerző: patyusz » 2009.03.31. 22:47

Hali,

mostantól gyakran fogokjönni ide, főleg, ha lesz kinek válaszolni. 3 éve Angliában élek, s dolgozom, az ide készülő honfitársaimnak adnék hasznos infókat.
Tapaztalatból merített gyakorlati útmutatómat olvashatjátok a http://www.workingintheuk.netau.net címen szerén, kezdetleges weblapomon. Ott még nincs kapcsolat link, ezért a kérdéseket ide várom, megpróbálok válaszolgatni is.

Írjatok, kérdezzetek!
Attila
patyusz

Re: Kérdések és válaszok angliai munkavállalással kapcsolatban

HozzászólásSzerző: balintka » 2009.04.02. 17:46

Hello, tetszik a weblapod, vannak rajta jó szövegek az angol szállással és közlekedéssel kapcsolatban. Esetleg pár dolgot a weblapodról ide is feltölthetsz, a megfelelő rovatba!!

Ja csak, az utazás részét találtam kicsit hiányosnak a te oldaladon. Pl lehet Mo-ról fapados repülővel olcsón utazni Glasgowba és Bristolba is, Londonba pedig általában a Wizzair a legolcsóbb, ami Luton reptéren tesz le.
balintka

HozzászólásSzerző: abraham54 » 2009.06.09. 01:46

Sziasztok! A hugom Angliába dolgozik és szeretne munkahelyet váltani Londonba, vagy környékére ( betegápolóként egy care home-ba végzi a munkát.)
A gond csak az, olyan a beosztása, hogy onnan nem tudja intézni az elhelyezkedését, mert egy otthonba lakik és mindig körülötte vannak. A szobája a betegek fölött van és minden kihallatszik. A környezet gyönyörü szereti a munkáját már 1 éve van kint, de borzasztó, hogy nem tud onnan
se szorakozni menni, internet hozzáférés nincs. Ahhoz utazni kell a városba,amivel rengeteg ideje megy el. A busz vagy jön, vagy kimaradozik.
Kiszámithatatlan a busz járat és evégett kevesebbet megy el, ami nagyon fontos lenne, mert lelkileg is fel kell töltődni, pláne aki ezt a munkát bevállalja,
hogy idősek otthonába dolgozik sok lelki megrázkodtatás is éri, amikor egy idős személlyel sokat foglalkozik a kötődés egyre erősebbé válik.
Végig kisérni az utolsó földi ittlétüket az idős embereknek nem könnyü elviselni pláne ugy, hogy a kikapcsolódás a kerti séta ahol belebotlik a személyzetbe,
vagy az idős ember igényli, hogy beszélgessen vele, hogy mondhatná azt, hogy most a szabadidőm töltöm, nem dolgozom. Igy egyre jobban összefolyik a
pihenés a munkával. Munkát biztos talál magának," London és környéke" inkább a lakás az ami nehezen jön össze, mivel egyedül nagyon drága lenne a bérlés, ha megvan a lakás, ahol lakik utána jöhet a munkahely keresése, ha tudtok információt mennyibe kerül a lakás vagy szoba ? Vagy jó tippeket, szivesen veszem és köszönöm előre is. Szeretem a tesót igy aggodom érte, gondolom nem csak én vagyok igy vele... Örülök szivemből ,ha a magyarok külföldön ilyen jól mint már több helyen is olvastam mennyire öszintén, megosztják a gondot is, az örömöt is egymással, segitik tanácsokkal ellátni egymást ez örvendetes.Tudnak egymással kommunikálni és még buliznak is, akkor már csak sajnálhatjuk hogy nem vagyunk ott....Szép és derüs napokat sok napfénnyel.
abraham54

HozzászólásSzerző: alexxxx » 2009.06.14. 17:50

alexxxx

HozzászólásSzerző: Lili » 2009.06.16. 12:46

Szia!
Szeretnék kérdezni valamit, olvastam ezt a fórumot és arra gondoltam, hátha érkezik valami hasznos tanács.
Anyukámat a válság miatt leépítették, még sikerült neki tartós táppénzre mennie. Most már szembesült azzal, hogy se nyugdíjba nem tud menni, de elhelyezkedni sem tud az 52 évével.
Most úgy néz ki, hogy mivel egy picit beszél angolul, ki fog tudni menni egy idősek otthonába dolgozni, de mivel nem tudhatja előre, hogyan válik be ez az állás, arra gondoltunk, hogy próbáljon meg minnél kevesebbet kockáztatni, mert mi van ha kinn nem válik be. Szerintetek, hogyha kinn dolgozik hivatalosan, itthon pedig kap táppénznek nevezett alamizsnát, akkor megütheti-e a bokáját? Kinn mindjuk bejelenti a munkáltatója hivatalosan, azt itthon látja -e az állam?
Ha beválik a dolog- nagyon jó lenne- akkor persze itthon rendezné sorait, kijelentené magát a táppénzből.
Szerintetek ez így működhetne? menniyre vezetik össze ezeket az adatokat? Így is éppen eléggé padlón van anyum, nem lenne jó, ha jót akarva még rosszabb helyzetbe hozná magát.
köszi szépen, Lili
Lili

HozzászólásSzerző: Lili » 2009.06.16. 12:46

Szia!
Szeretnék kérdezni valamit, olvastam ezt a fórumot és arra gondoltam, hátha érkezik valami hasznos tanács.
Anyukámat a válság miatt leépítették, még sikerült neki tartós táppénzre mennie. Most már szembesült azzal, hogy se nyugdíjba nem tud menni, de elhelyezkedni sem tud az 52 évével.
Most úgy néz ki, hogy mivel egy picit beszél angolul, ki fog tudni menni egy idősek otthonába dolgozni, de mivel nem tudhatja előre, hogyan válik be ez az állás, arra gondoltunk, hogy próbáljon meg minnél kevesebbet kockáztatni, mert mi van ha kinn nem válik be. Szerintetek, hogyha kinn dolgozik hivatalosan, itthon pedig kap táppénznek nevezett alamizsnát, akkor megütheti-e a bokáját? Kinn mindjuk bejelenti a munkáltatója hivatalosan, azt itthon látja -e az állam?
Ha beválik a dolog- nagyon jó lenne- akkor persze itthon rendezné sorait, kijelentené magát a táppénzből.
Szerintetek ez így működhetne? menniyre vezetik össze ezeket az adatokat? Így is éppen eléggé padlón van anyum, nem lenne jó, ha jót akarva még rosszabb helyzetbe hozná magát.
köszi szépen, Lili
Lili

HozzászólásSzerző: audrey06 » 2009.08.19. 09:02

Sziasztok!
Mindig nehéz helyzetben vagyok,amikor valaki azt kérdezi,hogy X Ft meddig elég? En csak becsülni tudom,hiszen mindenkinek mások az igényei, van aki többet költ kajára más kevesebbet,de dohányzik, van aki sokat telefonál, más semmit. Tehát, nem egyszerű. Én úgy számoltam, hogy £70 a szállás (mindent hetiben számolok), £25 a kaja, £5 a telefon es £13.80 buszközlekedés. Ez igy minimálisan számolva £113.80/hét/fő. Természetesen használhatsz metrót, de akkor drágább lesz a közlekedés. London 6 közlekedési zónára van felosztva. Az egyes a belváros es azt körkörösen veszi korul a többi. Minél nagyobb a zóna száma annál messzebb van London belvárosától. Aki az 1-3-as zónákban van azoknak általában célszerűbb busszal járni. Több időt vesz igénybe, mintha metróval mennél, de lényegesen olcsóbb. A tarifákat a http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/ ... nes1-6.pdf
weboldalon a 9. oldalon találod. A buszbérlet minden zónára érvényes,de ha metrót is akarsz használni,akkor meg kell határoznod, hogy melyik zónákra kéred. Pl: ha a 3-as zónában laksz, de az 1-esben dolgozol,akkor az 1-3-as zónára kell bérletet venned. Lehet olyat is csinálni, hogy ha a 3-asban laksz es 1-esben dolgozol, akkor veszel Travelcard-ot a 2-3-as zónára, ami £16,60/hét és a 2-es zónáig bemész metróval onnan pedig buszozol az egyesbe,hiszen a travelcard mindenre jó. Nem tudnám megmondani melyiket használják többen, de a metro olcsóbb, de drágább, a busz lassabb,de olcsóbb. A munkával kapcsolatban azért kérdezzetek rá, hogy az interjút nektek kell-e leegyeztetni vagy mar Ok lebeszélik neked. Azért úgy készülj, hogy ha ők nem tudnak (mert bármikor változhat a helyzet), akkor magadtól is menj munkát keresni. Önéletrajz, referencia (ha tudsz), angol telefonszám, bankszámla. Ezek elsődlegesen a legfontosabbak.
Előre is sok sikert!
audrey06

Re: Kérdések és válaszok angliai munkavállalással kapcsolatb

HozzászólásSzerző: szatmarisz » 2011.12.07. 11:17

Azoknak akik most terveznek Angliában munkát vállalni: ne a Team Supporttal menjetek! Mi a Team Suporttal voltunk kint, fizetésről-fizetésre értek a meglepetések,hogy milyen mondvacsinált okok miatt vonnak le tőlünk. Ráadásul 1,5 hónapja küzdünk azért, hogy kifizessék a bérünket, amiért napi 12 órában dolgoztunk.Jellemző még a Team Supportra, hogy nem veszik fel a telefont, nem válaszolnak az e-mailekre. A Team Supporttal a kintléted az folyamatos bizonytalanság,stressz, és távolról sem korrekt.
szatmarisz

Vissza: Élet külföldön