Angliai, vidéki hotel - reálisan

Dolgoztál már külföldön? Tudod, milyen az a külföldi munka? Még nem tudod, de mennél? Itt gyűjtjük össze a jó és rossz tapasztalatokat egyaránt.

Angliai, vidéki hotel - reálisan

HozzászólásSzerző: mismus » 2008.12.14. 01:06

Huuu, nagyon-nagyon hosszu postot tudnek irni, megprobalom a lenyeget osszeszedni. :-)

Van internet eleresi lehetoseg minden szobabol, ugyhogy ha van laptopja az embernek, akkor ingyenes. De nekem nincs, igy a konyvtarban van lehetosegem. Ez is ingyenes.
Padlason lakunk, ahol 5 szoba van, picikek, hangulatosnak tartom, de azert raferne egy festes. :-) Mindenkinek kulon szobaja van, csak az egyikben van zuhanyzo, a tobbiekkel kozos furdot hasznalunk. Parokat nagyobb szobakban helyezik el, a vendegek szintjen, sajat furdoszobakkal. Van meg egy "staff house" nevu hely, ahol masik 6 kollegat szallasolnak, kb. 10 perc gyaloglasra a hoteltol. Ugyan annyit vonnak nekik is a szallasert, mint nekunk (£30.10 hetente. A picit nagyobb szobak, ill. a duplaagyasakert vonnak kb. £40)
Ugy tudom, hogy utcarol nem is vesznek fel embereket, csak kozvetitokon keresztul. Van 3 spanyol, 4 indiai, fulop-szigeteki, 2 roman, 1 boszniai kollega... 1-2 ember csak szakmabeli (szakacs), van aki fotografus, van aki martketinges, van aki turisztikai sulit vegzett...
3 hete vettunk mosogepet magunknak, mindossze 28 fonton kellett befizetni.
A pincerkedes lehetosege mindenkinek megvan, csak az angol tudastol es a kiallastol fugg, hogy oda kerulhet-e.

A munkaido a housekeepingen 8.30-tol 15.00-ig tart, a konyhan es a felszolgaloknak napi ket muszak van. Nekem allando, mert csak ketten vagyunk kitchen porterek. (A szerzodesben "general assistant" szerepel.)

A munkam javareszt mosogatasbol, a pincerek es a szakacsok kiszolgalasabol, illetve takaritasbol all. Nehez fizikai munka, de lenyegeben az idobeosztas alatt keptelenseg mindent elvegezni, szinte kotelezo tulorazni, de mindent fizetnek. (Nem mindenkinek fizetik a tulorat.) Ha kell, akkor a vendegeknek segitek a csomagot cipelni, ha kell, akkor a karbantartonak segitek butorokat, kadakat rakosgatni. Panaszkodni tudnek, de nem akarok, mert tudom, hogy mit vallaltam, es erre is szamitottam. Cserebe megbecsulnek, es elismerik az ember munkajat, termeszetesen a tulorak kifizetesevel egyetemben. Nagyotmondas nelkul irhatom, hogy a hotelben ez a legnehezebb munkakor. Ejfel elott nagyon ritkan vegzek, nekem kell utoljara elhagyni a konyhat, osszesoporve, felmosva, szemetek kiuritesevel, patyolat tisztan.

Keves szabadidiomben viszont jarhatok angolorakra, es hatalmasakat kirandulok. Mar Londonban, Greenwichben, Oxfordban, Swindonban, Chaltenhemben jartam, de tervben van Stonehange, Bath, Bristol, Glouster... :-)
mismus

Re: Angliai, vidéki hotel - pozitivan!!!

HozzászólásSzerző: kattika » 2009.01.15. 19:26

Mi a Stonefield Castle Hotelbe kerültünk Skociába (Euwork) !

A Stonefield egy olyan hely ami csak olyan embereknek valo aki= k sokat tudnak dolgozni és nem merülnek ki olyan hamar!!!A kastély me= ssze van a Nagy várostól!csak egy kis falu van itt nem messze de ott me= gkaphatod a szükséges élelmiszereket!!

A kaja nem rossz de nem is jo!Néha ehetetlen néha pedig elsö osztál= yu!!de nem panaszkodhatunk rá!!!A munkatársak rendesek és jo fejek!!A= fönökség ugy szintén!!

Mi szerencsések vagyunk mert a legjobb szobát használhatjuk a kasté= lyba ami a staffoknak van!!

De a többi is törhetö!!A hely szép nagyon csendes és nyugodt!!!

Itt sok pénzt kereshetsz és keveset tudsz költeni!!!!

Nagyábol ennyi!!!

Mi jol vagyunk megy a ,melo is rendesen már nem csak szobalányként do= lgozom hanem az éterembe is!!az angol nyelv tudásunk pedig szépen fej= lödik!!

Mi jol érezzük itt magunkat!!!!

Andrea Zoltán és Kati
kattika

Re: Angliai, vidéki hotel - reálisan

HozzászólásSzerző: promise » 2009.01.20. 09:35

Szia!

Tehát azt mondod az euwork megbízható?
Én is -mi is , barátnőmmel- velük akartunk kimenni, de olvastam a neten, hogy nem jók. Lehúzzák az embert és munkát se tudnak biztosítani.
És hogy többen perlik őket.
Szóval ez nem igaz?
Kérlek segíts nekem ebben.
Köszönöm
Adri
promise

Re: Angliai, vidéki hotel - reálisan

HozzászólásSzerző: kattika » 2009.01.21. 18:33

Szia Adri!

Nézd, én csak a saját nevemben tudok nyilatkozni! Nekünk is kellett fizetni 350 fontot, de azért azt kaptuk, amit igértek! Söt, egy kicsit többet!! Persze jó lenne, ha nem kéne fizetni semmit, de hidd el, az angol ügynökségek itt sokkal többet elkérnek!!!
kattika

Vissza: Tapasztalatok